Historia Firmy

Historia działalności  firmy PPHU Atmar Tadeusz Malik nierozłącznie związana jest z historią rodziny i  ma swoje początki na długo przed oficjalną datą założenia.

Za pierwszą udokumentowaną datę pojawienia się działalności krawieckiej w rodzinnej firmie można uznać rok 1937 kiedy to prababka dzisiejszego właściciela i założyciela firmy, Rosalia Fligel zakupiła maszynę do szycia, służącą prowadzonej przez nią chałupniczej działalności – usługi oraz proste projekty krawieckie.  Maszynę do dnia dzisiejszego można podziwiać w siedzibie firmy wraz z oryginalnym dokumentem zakupu.

Kontynuatorem zapoczątkowanej przez Rozalię działalności krawieckiej stała się jej wnuczka  Helena, wielka miłośniczka krawiectwa – jej pierwsza maszyna również stanowi eksponat, z którego dumna jest cała załoga firmy oraz jej mąż August Malik, który swoimi wysokiej klasy umiejętnościami krawieckimi wspierał lokalnie działającą firmę.

Z kolei zamiłowanie do kunsztu krawieckiego August zaszczepił w swoim synu Tadeuszu Malik, który po ukończeniu szkoły krawieckiej i zdaniu egzaminów czeladniczych 04.02. 1989 roku założył działalność gospodarczą, która dziś ma postać nowoczesnego przedsiębiorstwa zarządzanego przez Tadeusza, jego żonę Annę oraz syna Piotra.